Pranayama Sztuka Oddychania w Jodze

Zapraszamy serdecznie na kolejny warsztat Pranayamy (ćwiczeń oddechowych) w Jaskini Solnej Almonis.

Tym razem spotkamy się zimą❄, a więc skupimy się na takiej pracy z oddechem, która wesprze nas, abyśmy w zdrowiu i pełni energii przetrwali czas, kiedy mamy mało słońca, jest zimno i nasz organizm jest bardziej podatny na infekcje, choroby oraz wahania nastroju. Wzmocnimy nasze siły witalne oddechem!

‐——————————-

24 STYCZNIA (PIĄTEK), GODZ. 20.00 (90 MINUT)

——————————–

DLA KOGO:
Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich – tych którzy brali udział w poprzednich warsztatach, jak i dla osób, dla których ćwiczenia oddechowe stanowią nowość i nie są doświadczone w pracy z oddechem. Podczas warsztatu będziemy uczyć się kontrolować proces oddychania i wpływać aktywnie na jego efektywność. Poznamy ćwiczenia zwiększające świadomość oddechu (wydłużanie i pogłębianie), przećwiczymy też już bardziej zaawansowane techniki z ukierunkowaniem na wywołanie konkretnego efektu (uspokojenie i wyciszenie, doenergetyzowanie i pobudzenie, eliminacja zmęczenia, zwiększenie koncentracji itp.)

O PRANAYAMIE:
Pranayama jest czwartym po yamach, niyamach i asanach stopniem jogi klasycznej. Słowo prana oznacza oddech lub energię witalną, a słowo yama – rozszerzanie, wydłużanie, kontrolę (oddechu).
Pranayama to zatem ćwiczenia kontroli oddechu, których efektem ma być spokój umysłu i zrównoważona praca układu nerwowego. Dobre, świadome oddychanie ułatwia pracę serca, polepsza mechanizm przemian ustrojowych, poprawia stan samopoczucia i pomaga lepiej radzić sobie z codziennym stresem. W codziennym życiu zwracamy mało uwagi na nasz oddech, który staje się płytki i mało wydajny, a niedostatek życiodajnego tlenu może prowadzić do pogorszenia funkcjonowania całego organizmu, wywołać złe samopoczucie, bóle głowy czy problemy ze snem. Na naszym warsztacie nauczysz się świadomej pracy z oddechem, tak aby w pełni wykorzystywać jego potencjał.

PROWADZĄCA:
Aneta Osiecka – trenerka jogi, instruktorka technik relaksacyjnych. Ukończyła trzyletni kurs nauczycielski jogi metodą BKS Iyengara, absolwentka studiów podyplomowych „Relaksacja i
joga” na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie.
Na stałe współpracuje z Jaskinią Solną Almonis, gdzie prowadzi regularne zajęcia jogi.
Więcej o prowadzącej: https://www.facebook.com/AnetaOsiecka.joga

CENA WARSZTATU: 50zł.

ZAPISY:
Jaskinia Solna Almonis – bezpośrednio w recepcji lub
tel. 692 45 23 31
e-mail: info@almonis.pl

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (maksymalnie 12 osób)
Ostateczną rezerwacją miejsca jest uiszczona opłata.

❄ZAPRASZAMY❄