fbpx
Zdrowy kręgosłup

Mobility & Stretching

Dzięki treningowi Mobility & Stretching nie tylko poprawisz mobilność ciała, ale i zwiększysz zakres ruchu w stawach. Regularny udział w zajęciach redukuje napięcia mięśniowe, zwiększa ruchomość kręgosłupa, przeciwdziała przeciążeniom i kontuzjom.

Ćwiczenia Mobility & Stretching są dedykowane zarowno osobom mało aktywnym, które potrzebują rozruszać ciało, jak regularnie trenującym jako uzupełnienie i wzmocnienie, dzięki czemu poprawisz wyniki w treningach.

Mobility swoją obecną formę zawdzięcza CrossFitowi, który ze względu na swoją intensywność, wymagał ćwiczeń, które zmniejszały ryzyko kontuzji i poprawiały mobilność stawów i więzadeł. Stretching w sporcie obecny jest od dawna, będąc zarówno fragmentem rozgrzewki przed treningiem, jak i ważnym elementem potreningowym.

Regularny udział w zajęciach polepsza nasze naturalne zdolności do poruszania się, ale także do odpowiedniego zaktywizowania naszego ciała podczas pracy siedzącej, stojącej czy fizycznej. Odpowiednie pozycje i sekwencje ruchów polepszają naszą ruchomość w stawach i pomagają w nauczeniu prawidłowych wzorców ruchowych czy to w przełożeniu na życie codzienne, czy to na poprawne i bezkontuzyjne wykonywanie ćwiczeń fizycznych.

Jak się przygotować?

Na każde zajęcia organizowane w jaskini Almonis Białołęka SPA obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca. Na ćwiczenia zabierz ze sobą wygodny strój i ręcznik. Pamiętaj o dodatkowych skarpetkach – w jaskini ćwiczymy bez obuwia. Jeżeli posiadasz matę, zabierz ją ze sobą.

Nie możesz przyjść na zajęcia? Pamiętaj, że odwołanie wizyty w dniu zajęć traktujemy jako nieobecność nieusprawiedliwioną (potrącenie wejścia w karnecie).

Harmonogram zajęć dostępny jest TUTAJ.