fbpx

Mikroklimat

CENNIKHARMONOGRAM SEANSÓW
MIKROKLIMATWŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE
BENEFITYIMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

Grota solna to miejsce zbudowane z naturalnych brył soli morskiej z Morza Martwego, Morza Czarnego, Kłodawy i Pakistanu. Baśniowe wnętrze groty i panujący wewnątrz mikroklimat, wpływa kojąco i leczniczo. Odpręża się nie tylko ciało, ale i umysł.

Mikroklimat jaskini solnej, wspomagany działaniem generatora aerozolu solankowego, poprawia kondycję i pomaga w leczeniu schorzeń nie tylko układu oddechowego, ale też dermatologicznych, układu pokarmowego, układu krążenia, układu nerwowego. Mikroklimat panujący w grocie jest porównywalny z panującym nad morzem, w czasie i po sztormie, kiedy to powietrze zawiera najwięcej jodu.

Przesycenie powierza mikroelementami takimi jak np.: jod, sód, wapń, magnez, potas, brom, żelazo, selen, mangan, cynk, miedź, sprawia, że zyskują Państwo powiew bryzy morskiej w Warszawie!Wpływ pierwiastków na organizm:

  Jod – jest jednym z podstawowych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Podczas inhalacji powoduje rozrzedzenie śluzu.

  Magnez – wchodzi w skład hormonów wydzielanych przez gruczoł  tarczowy, które biorą udział w regulowaniu podstawowych funkcji  życiowych. Obniża podwyższone ciśnienie i chroni przed chorobami serca.

  Potas – zapobiega chorobom serca, obniża ciśnienie krwi, pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu, zapewnia prawidłową gospodarkę wodną organizmu.

  Brom – obniża ciśnienie krwi i reguluje pracę układu nerwowego, rozszerza oskrzela.