fbpx

Joga

W jaskini solnej Almonis Białołęka SPA organizujemy grupowe zajęcia jogi. W naszej ofercie znajdują się najpopularniejsze techniki zajęć – metoda Iyengara oraz yin joga – a także joga medytacyjna i joga dla zdrowego kręgosłupa.

Nasi trenerzy to nie tylko eksperci, ale i pasjonaci, którzy z radością dzielą się swoją miłością do jogi. Odkryj z nami tę wyjątkową przyjemność.

Na seanse solne i zajęcia w jaskini solnej obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Bezpłatne odwołanie rezerwacji możliwe jest najpóźniej dzień przed planowanymi zajęciami.

Harmonogram zajęć dostępny jest TUTAJ. Honorujemy katy Multisport, Multisport Plus oraz Medicover Sport. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

UWAGA!
Jesteś w ciąży? Pamiętaj, że w I trymestrze ćwiczenia nie są wskazane.


Joga Yin-Yang

poniedziałek, godz. 18:15/20:00

trener: Martyna
czas trwania: 90/70 minut

Joga yin-yang to styl jogi, który łączy w sobie elementy dynamicznej, aktywnej jogi yang z bardziej statyczną i medytacyjną jogą yin. Podczas zajęć praktykowane są pozycje asan zarówno aktywne, jak i pasywne.

Początek praktyki zazwyczaj składa się z dynamicznych sekwencji, takich jak np. powitania słońca i innych aktywnych asan,  które pomogą rozgrzać ciało i zwiększyć przepływ energii. Następnie przechodzi się do bardziej statycznych pozycji yin, trzymanych przez dłuższy czas (od kilku do kilkunastu minut), co pozwala na rozluźnienie mięśni i odpuszczeniu napięć.

Podczas zajęć często wykorzystuje się pomocnicze narzędzia, takie jak wałki, klocki, pasy czy koce, które umożliwiają bezpieczne i skuteczne praktykowanie asan. Zajęcia kończą się relaksacją i medytacją.

Joga yin-yang jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą połączyć w jednej praktyce elementy aktywności i spokoju, równoważąc swoje ciało i umysł. Jest to styl jogi, który może być praktykowany zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych uczniów, ponieważ każdy może dostosować intensywność i trudność pozycji do swoich indywidualnych potrzeb.

HATHA joga

wtorek, godz. 18:00

trener: Martyna
czas trwania: 70 minut

Hatha joga to praktyka, która pozwala nam na połączenie ciała, umysłu i duszy w jedną całość. 

Podczas zajęć hatha jogi skupiamy się na wykonywaniu asan, czyli pozycji ciała, które pozwalają nam na rozwijanie siły, elastyczności i równowagi. Pozycje te są połączone z technikami oddychania.

Każde zajęcia rozpoczynamy krótką medytacją, a następnie przechodzimy do praktykowania asan i ćwiczeń oddechowych. Zajęcia kończymy dłuższą medytacją, która pozwala na zintegrowanie doświadczeń z praktyki. Hatha joga jest idealna dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania czy wieku. 

Joga Kręgosłupa

wtorek, godz. 19:30

trener: Martyna
czas trwania: 90 minut

Joga kręgosłupa to styl jogi, który skupia się na poprawie zdrowia i elastyczności kręgosłupa. Podczas zajęć, prowadzący kładzie nacisk na praktykowanie pozycji asan, które wpływają na poprawę postawy i rozluźnienie napiętych mięśni pleców, szyi oraz klatki piersiowej.

Joga kręgosłupa jest doskonałym wyborem dla osób z problemami z kręgosłupem lub siedzącym trybem życia. Jest to styl jogi, który może być praktykowany przez osoby w różnym wieku i stopniu zaawansowania, ponieważ prowadzący zawsze kładzie nacisk na indywidualne potrzeby i możliwości każdego ucznia.

Joga IYENGARA

środa, godz. 18:00/19:30

trener: Aneta
czas trwania: 70/90 minut

Joga IYENGARA® to holistyczna sztuka pracy z ciałem, oddechem i umysłem. Technika posługuje się praktycznymi narzędziami do uzyskania wigoru, zdrowego ciała, równowagi umysłu i wewnętrznego spokoju. W Almonis Białołękę SPA pozytywnych wrażeń dodaje doskonałe otoczenie i wyjątkowo zdrowy klimat jaskini solnej.

Grupa początkująca przeznaczona jest dla wszystkich, którzy zaczynają przygodę z jogą. Zajęcia dedykowane są też tym osobom, które powracają do ćwiczeń po długiej przerwie, mają słabszą kondycję fizyczną oraz tych, którzy chcą łagodnej praktyki.

Więcej o technice dowiesz się TUTAJ.

YIN joga

piątek, godz. 18:00/19:30

trener: Martyna
czas trwania: 70/90 minut

Joga yin to styl jogi, który skupia się na rozluźnieniu i relaksacji ciała. Podczas zajęć uczestnicy wykonują pozycje jogi, które są trzymane przez dłuższy czas, zwykle od 3 do 5 minut, a nawet dłużej. 

Praktyka rozpoczyna się od krótkiej medytacji, aby pomóc wyciszyć umysł i skoncentrować się na ciele. Następnie prowadzący prowadzi uczestników przez serię pozycji jogi. Często używa się rekwizytów, takich jak wałki, klocki, pasy czy koce.

Joga yin jest idealna dla osób szukających praktyki jogi, która pozwala na głębokie zrelaksowanie ciała i umysłu. Praktyka Yin ma wiele korzyści dla zdrowia, w tym poprawę elastyczności i ruchomości stawów, redukcję napięcia mięśniowego, poprawę krążenia krwi i dotlenienia organizmu, redukcję stresu i poprawę jakości snu. Praktyka jest zwykle bezpieczna dla większości osób, jednak zaleca się skonsultowanie z lekarzem przed rozpoczęciem tej praktyki, szczególnie dla osób z chorobami stawów czy kręgosłupa.

Joga

sobota, godz. 10:00(zawieszone)

trener:
czas trwania: 70 minut