fbpx
Joga w jaskini solnej

HATHA joga medytacyjna

HATHA joga to tradycja indyjskiej medytacji. Jej podstawę stanowią pozycja ciała asana, sześć procesów oczyszczających, a także kontrola oddechu.

HATHA oznacza siłę i używane jest jako przysłówek w sensie przemocy czy robienia czegoś wbrew cudzej woli. Słowo hatha składa się z dwóch członów, w których ha oznacza słońce, a tha księżyc. 

HATHA joga nieco różni się od tradycyjnej jogi, ponieważ nie skupia się na metafizyce, a na praktykach ezoterycznych i fizycznych. HATHA joga wymyka się filozoficznemu ujęciu jogi. To dlatego, że można w niej doszukać się dążenia do triumfu nad chorobą, starością i śmiercią.

W jaskini Almonis Białołękę SPA w technikę medytacji na bazie HATHA jogi wprowadzi Państwa doskonała terapeutka holistyczna, podróżniczka, dziennikarka i autorka książek Dagmara Gmitrzak.

Na czym polega HATHA joga

Podstawą HATHA jogi są trzy elementy, na które składają się: siedząca pozycja ciała, procesy oczyszczania i kontrolowanie oddechu. Ważniejsza od metafizyki okazuje się siła fizyczna, ale wciąż zwraca się uwagę na przestrzeganie nakazów i zakazów moralnych. 

Idea HATHA jogi opiera się na twierdzeniu, w którym ciężka praca jest kluczem do pracy nad samym sobą.

Joga przeplatana jest metodami medytacji, uważności, technikami relaksacyjnymi oraz medytacją mindfulness. Te zajęcia przeznaczone są dla każdego, kto szuka wewnętrznej harmonii i szczęścia.

Joga medytacyjna

  • Zwalcza stres
  • Relaksuje i wprawia w dobry nastrój
  • Zwiększa odporność organizmu
  • Wyostrza i oczyszcza umysł
  • Pomaga leczyć bezsenność
  • Zwiększa pewność siebie
  • Sprawia, że ludzie są szczęśliwsi i bardziej zadowoleni z życia

Dagmara Gmitrzak
Trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka holistyczna, muzykoterapeutka, autorka książek, dziennikarka, lektorka, podróżniczka, miłośniczka przyrody, ekologii i zdrowego odżywiania, prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą. W swojej pracy stosuje podejście holistyczne, bliski jest też jej nurt psychologii transpersonalnej oraz integralnej – Carla Gustava Junga czy psychologia zorientowana na proces.

Jak się przygotować do zajęć jogi?

Na każde zajęcia organizowane w jaskini Almonis Białołęka SPA obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca. Na ćwiczenia zabierz ze sobą wygodny strój i ręcznik. Pamiętaj o dodatkowych skarpetkach – w jaskini ćwiczymy bez obuwia. Jeżeli posiadasz matę, zabierz ją ze sobą.

Nie możesz przyjść na zajęcia? Pamiętaj, że odwołanie wizyty w dniu zajęć traktujemy jako nieobecność nieusprawiedliwioną (potrącenie wejścia w karnecie).

Harmonogram zajęć dostępny jest TUTAJ.