fbpx
Joga w jaskini solnej

YIN joga

YIN joga opiera się na filozofii Tao, w której pierwiastki yin oraz yang to przeciwstawne energie, które definiują naturę. Gdy aspekty yin i yang znajdują się w równowadze, wtedy taoiści mówią o zdrowiu i harmonii.

YIN joga to spokojna, relaksująca, bardzo odprężająca jednocześnie rozciągająca i otwierająca praktyka jogi dla każdego. W naszej jaskini tę technikę łączymy z wyjątkowym rytuałem aromaterapeutycznym.

W tajniki YIN jogi połączonej z aromaterapią wprowadzi Państwa nasza nowa trenerka Martyna Fałdowska.

Praca w YIN jodze ma formę statyczną. Polega na całkowitym odpuszczeniu napięcia mięśniowego w dłuższym trwaniu w pozycji, w której siła grawitacji oddziałuje na ciało. To dlatego jest idealna dla osób z kontuzjami, bólami kolan, ramion czy szyi.

Aktywuje i sprzyja pracy stawów, ścięgien, więzadeł, głębszych sieci powięzi i tkanki łącznej. Pobudza też krążenie krwi i poprawia funkcjonowanie organów wewnętrznych. Ponadto sprawia, że ciało jest uwolnione od napięć, daje poczucie całkowitej harmonii.

W naszej praktyce jogi są asany bardzo aktywne, ale nawet tam możemy znaleźć aspekt YIN, na przykład podczas uważnej obserwacji oddechu.

YIN Joga przywraca naturalną jedność i zrównoważoną integralność naszej natury. Daje nam czas na obserwację. Bycie myślami w ciele pomaga zauważyć i reagować na dyskomfort. A to może uchronić Cię od kontuzji. 

Uwalnia napięcia skumulowane głęboko w ciele, które w dużej mierze pochodzą z nadaktywnego, przebodźcowanego i zestresowanego umysłu. Dlatego szczególnie osoby z dużą ilością energii Yang mogą potrzebować właśnie takiej formy ćwiczeń. Nadmierna aktywność zarówno fizyczna, jak i intelektualna, mogą osłabić układ odpornościowy i sprawić, że będziemy bardziej podatni na choroby. 

YIN joga narodziła się w latach 70-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Twórcą tej metody jest Paulie Zink nauczyciel jogi i mistrz sztuk walki. Pierwotnie była nazwana jogą taoistyczną, gdyż jest inspirowana starożytną medycyną chińską, Kung Fu i oczywiście jogą klasyczną. 

Jak się przygotować?

Na każde zajęcia organizowane w jaskini Almonis Białołęka SPA obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca. Na ćwiczenia zabierz ze sobą wygodny strój i ręcznik. Pamiętaj o dodatkowych skarpetkach – w jaskini ćwiczymy bez obuwia. Jeżeli posiadasz matę, zabierz ją ze sobą.

Nie możesz przyjść na zajęcia? Pamiętaj, że odwołanie wizyty w dniu zajęć traktujemy jako nieobecność nieusprawiedliwioną (potrącenie wejścia w karnecie).

Harmonogram zajęć dostępny jest TUTAJ.