fbpx

YIN YANG joga

Joga yin-yang to styl jogi, który łączy w sobie elementy dynamicznej, aktywnej jogi yang z bardziej statyczną i medytacyjną jogą yin. Podczas zajęć praktykowane są pozycje asan zarówno aktywne, jak i pasywne.

Początek praktyki zazwyczaj składa się z dynamicznych sekwencji, takich jak np. powitania słońca i innych aktywnych asan,  które pomogą rozgrzać ciało i zwiększyć przepływ energii. Następnie przechodzi się do bardziej statycznych pozycji yin, trzymanych przez dłuższy czas (od kilku do kilkunastu minut), co pozwala na rozluźnienie mięśni i odpuszczeniu napięć.

Podczas zajęć często wykorzystuje się pomocnicze narzędzia, takie jak wałki, klocki, pasy czy koce, które umożliwiają bezpieczne i skuteczne praktykowanie asan. Zajęcia kończą się relaksacją i medytacją. Joga yin-yang jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą połączyć w jednej praktyce elementy aktywności i spokoju, równoważąc swoje ciało i umysł. Jest to styl jogi, który może być praktykowany zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych uczniów, ponieważ każdy może dostosować intensywność i trudność pozycji do swoich indywidualnych potrzeb.

Jak się przygotować?

Na każde zajęcia organizowane w jaskini Almonis Białołęka SPA obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca. Na ćwiczenia zabierz ze sobą wygodny strój i ręcznik. Pamiętaj o dodatkowych skarpetkach – w jaskini ćwiczymy bez obuwia. Jeżeli posiadasz matę, zabierz ją ze sobą.

Nie możesz przyjść na zajęcia? Pamiętaj, że odwołanie wizyty w dniu zajęć traktujemy jako nieobecność nieusprawiedliwioną (potrącenie wejścia w karnecie).

Harmonogram zajęć dostępny jest TUTAJ.