fbpx
Zdrowy kręgosłup

Zdrowy kręgosłup

Zajęcia zdrowy kręgosłup korzystnie wpływają na postawę ciała, zredukują dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa, skutecznie rozluźniają przykurcze mięśniowe.

Ćwiczenia na Zdrowy kręgosłup mają charakter zarówno profilaktyczny, jak i terapeutyczny. Dlatego te zajęcia polecane są każdemu, bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej.

Osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, zajęcia pomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, ból zostanie zredukowany, a przykurczone grupy mięśniowe – rozciągnięte i rozluźnione. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków, brzucha i pleców. Dla osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia, korzyścią będzie wzmocnienie szkieletu mięśniowego, poprawa sylwetki ciała oraz samopoczucia.

W trakcie zajęć Zdrowy kręgosłup dbasz nie tylko o kręgosłup. Również rzeźbisz pośladki, wzmacniasz nogi, ręce, barki, brzuch i klatkę piersiową. Nie są to ćwiczenia intensywne pod względem tempa, jednak bywają męczące. Systematyczny udział w zajęciach wzmacnia szkielet mięśniowy, poprawia sylwetkę i ogólne samopoczucie.

Jak się przygotować?

Na każde zajęcia organizowane w jaskini Almonis Białołęka SPA obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca. Na ćwiczenia zabierz ze sobą wygodny strój i ręcznik. Pamiętaj o dodatkowych skarpetkach – w jaskini ćwiczymy bez obuwia. Jeżeli posiadasz matę, zabierz ją ze sobą.

Nie możesz przyjść na zajęcia? Pamiętaj, że odwołanie wizyty w dniu zajęć traktujemy jako nieobecność nieusprawiedliwioną (potrącenie wejścia w karnecie).

Harmonogram zajęć dostępny jest TUTAJ.