fbpx
Masaż leczniczy

Masaże lecznicze


Masaże lecznicze, jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim leczą. Jednak proponowane przez Almonis Białołęka SPA zabiegi te nie tylko przynoszą upragnioną ulgę w bólu, ale też świetnie relaksują i zapewniają uczucie głębokiego odprężenia.

Masaż SOS dla kręgosłupa

Zabieg SOS dla kręgosłupa skomponowany został z myślą o osobach cierpiących na dolegliwości związane z długotrwałym siedzeniem, pracą przy komputerze i stresem, a zwłaszcza z negatywnymi skutkami “pracy w domu”. Zabieg obejmuje rozluźnienie wszystkich mięśni pleców – od karku do lędźwi.

Program masażu każdorazowo dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. zalecamy stosowanie zabiegu w seriach 5 lub 10 masaży.

Masaż częściowy na bazie kremu borowinowego – 45 min – 99 zł

Masaż kremem borowinowym

Borowina to najpopularniejszy składnik stosowany w masażach leczniczych. W masażu klasycznym borowina ma zastosowanie rozgrzewające oraz przeciwzapalne. Maść borowinowa wytwarzana jest z borowiny, czyli wysoko przetworzonego przez bakterię rodzaju torfu. Zawiera nośniki umożliwiające jej rozprowadzenie, czyli wazelinę i parafinę.

Polecamy ten zabieg przy bólach kostnych, mięśniowych i stawowych, reumatoidalnym zapaleniu stawów i mięśni, przeciążeniach, urazach i obrzękach narządu ruchu. Zabieg sprawdza się również przy rekonwalescencji po zwichnięciach lub złamaniach.

Masaż częściowy na bazie kremu borowinowego – 30 min – 89 zł
Masaż całościowy klasyczny na bazie kremu borowinowego – 60 min – 149 zł

Masaż antycellulitowy bańką chińską

Poprzez silne ruchy masażysty zabieg pozytywnie wpływa na eliminację cellulitu, podskórnej tkanki tłuszczowej, a także złogów i guzków tłuszczowych oraz uelastycznienie skóry.

Wykorzystywane są techniki dynamiczne i silne obejmujące z zazwyczaj okolice ramion, talii, brzucha, ud, pośladków i bioder. Wykorzystanie metody próżniowego zasysania skóry oraz znajdujących się pod nią tkanek korzystnie wpływa na napięcie skóry. 

Ceniony jest też przez osoby poddane zabiegowi liposukcji lub intensywnie odchudzających się, u których zaznacza się nadmiar luźnej skóry.

Masaż bańką chińską częściowy z olejem makadamia – 30 min – 89 zł
Masaż bańką chińską całościowy z olejem makadamia – 60 min – 149 zł

Drenaż limfatyczny z masłem shea

Drenaż limfatyczny jest masażem stosowanym w celu likwidacji obrzęków oraz wysięków limfatycznych. Używa się go również wspomagająco w leżeniu żylaków nóg, ponieważ w czasie drenażu regulowane jest ciśnienie tętnicze, a żyły płytko położone pod skórą zostają udrożniane.

Dodatkowo masaż ten oczyszcza organizm z toksyn, podnosi odporność oraz wspomaga zwalczanie zaburzeń przemiany materii.  Zabieg polega na odblokowywaniu głównych węzłów chłonnych, następnie tych drobniejszych i naczyń limfatycznych.

Drenaż limfatyczny częściowy z masłem shea – 30 min – 89 zł
Drenaż limfatyczny całościowy z masłem shea – 60 min – 149 zł

Maderoterapia – kolumbijski masaż modelujący

Maderoterapia ma swoje początki w odległej Kolumbii. Ta naturalna metoda, która bardzo szybko stała się hitem wśród kobiet na całym świecie, zyskuje coraz szersze grono fanek również w Polsce. W czasach, gdy technologia i produkty chemiczne atakują wszystkie obszary naszego życia, Maderoterapia pozwala nawiązać nam kontakt z naturą oraz pomaga zadbać o nasze ciało i zdrowie.

Technika ta jest odkryciem i niewątpliwym zaskoczeniem w terapii antycellulitowej i ujędrniającej. Ten holistyczny masaż to połączenie manualnych technik masażu z intensywnym masażem za pomocą specjalnych, anatomicznie zaprojektowanych drewnianych narzędzi. Masaż ten, wpływa na modelowanie ciała w znacznie krótszym czasie niż na przykład przy drenażu limfatycznym czy masażu bańką chińską.

Maderoterapia -kolumbijski masaż modelujący – 60 min – 179 zł
Maderoterapia -kolumbijski masaż modelujący – 90 min – 259 zł